Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили – але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони – залишенці – обрали собі смерть.

Коментарі

Кількість коментарів: 7
Мілана:
05.05.2015 22:19

Прочитала на одному диханні. Дуже цікава і повчальна книга, чудово написана. Було шкода коли закінчилася. Я би ввела її в шкільну програму щоб її прочитало чим більше молоді

Леонід Саган:
02.05.2015 14:13

12 років пошуків автора та невтомної праці над лише цим твором дозволяють включити Василя Шкляра для вивчення до шкільної програми. Можна по цьому провести загальнодержавний опит наших людей хоч результат зарання відомий.

Гість:
01.05.2015 21:30

З перших сторінок було боляче читати, бо події були давно і всі ми знаємо нашу історію і пам’ятаємо чим закінчилися. Але думка, про те, що все не дарма -дає сили і підіймає голову. Все у нас буде добре!

Марічка:
28.02.2015 19:12

Перший прочитаний мною твір Шкляра. Не читала, жила ним, і здається досі живу… Якщо ти вважаєш себе українцем, і не читав “Чорного Ворона” і “Марусі” ти і не знаєш хто тиє насправді. Автор змушує задуматись над своїм життям і цінностями. Ці твори потрібно вивчати у школі.

Наталя:
11.02.2015 19:09

Читала якраз після революції гідності. Враження переповнювали. Захотілося більше довідатись про Холодний Яр. Вважаю, що цю книгу варто прочитати кожному українцеві і повчитися бути справжніми патріотами у героїв роману.

Гість:
10.02.2015 12:48

Уперше за багато років прочитав книжку й не шкодую. Дуже цікава, читається на одному диханні.

Володиимр:
09.02.2015 09:20

Моє знайомство з автором розпочалось саме з цього роману. Однозначно рекомендовано для читання кожному українцеві. Читається на одному диханні. Після цього вирішив прочитати всього Шкляра. Наразі прочитав Елементал, Ключ, Ностальгія. Від всіх романів отримав величезне задоволення.

Залишити коментар