Володимир Кирилович Винниченко увійшов в історію України не тільки як політичний та громадський діяч, а й як незрівняний митець, художник, неперевершений драматург та прозаїк.

Народився 28 липня 1880 р. в у місті Єлисаветград (нині Кіровоград) у сім’ї звичайного робітника.

Після закінчення школи, хлопець продовжив навчання у Єлисаветградській гімназії, але через відсутність коштів був вимушений кинути здобуття освіти. Згодом В. Винниченко вступить до юридичного факультету Київського університету, однак знову не зможе отримати диплом через потяг до революційної діяльності і створення таких організацій. Сама через це пізніше його буде заарештовано. Ці події додадуть юнаку натхнення і він напише перше оповідання під назвою «Народний діяч”, проте одразу не матиме змоги його опублікувати.

Вперше, про В. Винниченка саме як про письменника, говоритимуть вже в 1902 р.: твори «Сила і краса», «На пристані», «Раб краси», «Уміркований та щирий», «Голод», «Малорос-європеєць», «Ланцюг» друкуватимуть по всій Україні.

З 1907 р. він багато подорожує країнами Європи, а повернувшись – з головою занурюється в політичне життя: організовує Центральну Раду та керує нею, пізніше – стає головою т. зв. Генерального Секретаріату – першого уряду на теренах України в сучасному розумінні. Після повалення гетьманату Скоропадського, Винниченко стає одним із засновників Директорії — нового органу влади в Українській Народній Республіці.

Після чергового арешту, років війни та вщент підірваного здоров’я, В. Винниченко їде до Франції, де і помирає у березні 1951 року.

Твори

  • Записки Кирпатого Мефістофеля

    роман, уривок
    1
  • Момент

    оповідання
    1
  • Федько-халамидник

    оповідання

Коментарі

Кількість коментарів: 1
Аnikse:
04.05.2015 01:30

Винниченко чудовий письменник. Закохалася в його творчість ще в студентські роки, з тих пір неодноразово перечитувала – рекомендую.

Залишити коментар