Вовчок Марко

Вовчок Марко

  • Дата народження: 10 грудня 1833
  • Дата смерті: 28 липня 1907
  • Місце народження: с. Єкатерининське, Орловська губернія, Російська імперія
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Марія Олександрівна Вілінська (більш відома під ім’ям Марко Вовчок) – видатна українська поетеса та письменниця, перекладачка.

Народилася 10 грудня 1833 року в Орловській губернії в Росії у родині збіднілого кріпосника. Почала здобувати освіту у 1845 р. у спеціалізованому пансіоні для дівчат у м. Харків. Після одруження з українським знавцем етнографії О. Марковичем захопилася збиранням матеріалів національної фольклористики.

Перші творчі кроки вже під вигаданим ім’ям здійснила в 1856 році, випустивши у світ збірку творі, якій дала назву “Народні оповідання”. Проте, внаслідок виснажливої хвороби вимушена була виїхати до Німеччини з метою лікування. Перебуваючи тривалий час в європейських країнах (Італії, Швейцарії, Франції), Марія Олександрівна часто спілкувалась з відомими митцями, діячами культури. Не зупинилася вона і в написанні творів. Опублікувала повісті «Три долі», “Інститутка”, «Маруся», «Кармелюк, «Гайдамаки», а також писала оповідання іншими мовами, переважно російською («Живая душа», «Записки причетника», «Сельская идиллия»).

Наприкінці липня 1907р. вона померла на Кавказі, залишивши прихильникам і нащадкам багату творчу спадщину. Там і була похована.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки