Воронько Платон

Воронько Платон

  • Дата народження: 18 листопада 1913
  • Дата смерті: 10 серпня 1988
  • Місце народження: с. Чернеччина, Російська імперія (нині Охтирського району Сумської області)
    дивитись на карті

Воронько Платон Микитович (18 листопада 1913 р. – 10 серпня 1988 р.) — український прозаїк та поет, драматург, публіцист.

Виходець із с. Чернеччини, що на Сумщині. Ще маленьким хлопчиком був відданий батьками до дитячого містечка-інтернату в м. Охтирка, де отримав початкову освіту. Згодом – вступив до автодорожнього інституту м. Харкова, закінчивши який певний час працював у Таджикистані за фахом. Повернувшись до України в 1935 р., був мобілізований до лав радянської армії. Відслуживши, працює вчителем української мови у сільській школі, однак бажання захищати Батьківщину спонукає хлопця піти солдатом-добровольцем на фінський фронт. Залишається він на передовій і в часи Великої Вітчизняної війни: був включений до складу партизанського загону С. Ковпака. У повоєнний період, П. Воронько стає народним обранцем до Верховної Ради УРСР, а вільний час присвячує виключно літературній діяльності. Пішов з життя літератор у 74-річному віці в м. Києві.

Друкувати свої твори почав ще з 1944 року, випустивши у світ збірку віршів «Карпатський рейд». Пізніше, він стане автором таких відомих поем, як «Ярославна», «Безсмертя», «Стояни» та поетичних книг «Повінь», Совість пам’яті», «І чого тікати» та ін.

Коментарі. Рецензії. Відгуки