Волинська Анна Олексіївна

 • Місце проживання: Волинь
 • Переглядів: 353
 • Рейтинг: +1
АННА ВОЛИНСЬКА народилась 21 листопада 1962 року в м. Луцьку. З 1969 року навчалась у Львівській середній спеціальній музичній школі-інтернат ім. С. Крушельницької.
1980-1985 — роки навчання у Львівській державній консерваторії ім. М. В. Лисенка. Зараз працює викладачем у дитячій музичній школі Львова.
Автор трьох поетичних книг — «Вогонь осінній», «Співзвуччя», «Окрушини». Друкувалась в обласній періодиці, журналах «Дніпро», «Київ», «Дзвін», збірнику молодих літераторів «Високий Замок», антології львівських поетів «З горіха зерня».
Також у творчому доробку:
Лібрето до опер Мирослава Волинського «Івасик-Телесик» за п’єсою Олександра Олеся; «Данило Галицький»
(у співавторстві з Романом Гораком).
Лібрето до ораторії «Totus Tuus», присвяченій 10-ій річниці пастирського візиту блаженного Івана Павла ІІ до України, та ораторії «Я тебе кличу», присвяченій 150-літтю народження Митрополита Андрея Шептицького.

Твори

 • Вогонь осінній

  1997 р.
  вірші
  Для кожного, хто стежить за сучасним літературним процесом, зокрема за розвитком молодої поезії, збірка Анни Волинської буде виділятися з неї. Замість витонченого звукопису, натяків, недомовленості тут вражає якась палюча прямота, нещадність до всіх і до себе перед Богом, яка спершу спантеличує, а потім бере в полон. У ній рани нашого життя — як струпи на тілі аскетів — оголюються, але й лікуються словом без евфемізмів. Не хочу робити якихось аналогій, але гнівні інвективи поетеси десь віддалено відлунюють посланнями Iвана Вишенського, хоч у її віршах проривається і тремке, часто затаєне, ліричне чуття. Гадаю, не одна «нута» Анни Волинської відлунить у душах читачів.

  МИКОЛА IЛЬНИЦЬКИЙ
  ПЕРЕДМОВА ДО КНИЖКИ «ВОГОНЬ ОСІННІЙ»
 • Співзвуччя

  2004 р.
  вірші
  Друга поетична збірка Анни Волинської.

Коментарі. Рецензії. Відгуки