Українка Леся

Українка Леся

  • Дата народження: 13 лютого 1871
  • Дата смерті: 19 липня 1913
  • Місце народження: м. Звягель, нині Новоград-Волинський, Житомирська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Українка Леся – славетна українська письменниця, перекладач, діяч мистецтва та культури.

Народилася літераторка, більш відома в житті як Лариса Петрівна Косач-Квітка, у м. Новоград-Волинськ 13 лютого 1871 року. Донька заможного поміщика, вона отримувала першу освіту у приватних вчителів. З 1880 р. її разом із сестрою направляють вчитися до Києва, де вона окрім уроків відвідує клас фортепіано. Взимку цього ж року дівчина тяжко застудилася. Саме це викликало в неї початок тяжкого захворювання, на яке вона страждатиме все життя. Після перенесеної операції дівчина продовжує навчання у київській школі Олександра Мурашка, однак через важкий стан здоров’я була вимушена залишити її та займатися освітою вдома самотужки. Останні роки життя письменниця провела у тривалих подорожах з надією вилікуватись. Проте 19 липня 1913 року хвороба загострилася, забравши життя Лесі Українки.

Неперевершені твори поетеси стали неабияким надбанням української літератури. У своїх віршах вона оспівувала красу природи, патріотизм, особисті переживання, а також підіймала гострі суспільні та громадські проблеми. Вітчизняному читачеві вона відома як авторка таких творів, як «Лісова пісня», «Така її доля», «Одержима», «Contra spem spero» тощо.

Твори

Нивини, пов'язані з автором

Події за тиждень 06.04.2020 – 12.04.2020

12.04.2020
За поезією Лесі Українки, київський гурт «Тільки Світло» випустив мініальбом «ЛЕСЯ». 10.04.на facebook-сторінці «Видавництва 21» відбулася онлайн-презентація нового роману «Дім чистого світла» ...
Читати подробиці
#дайджест #Жадан Сергій #Українка Леся #Український інститут книги

Коментарі. Рецензії. Відгуки