Тичина Павло

Тичина Павло

  • Дата народження: 23 січня 1891
  • Дата смерті: 16 вересня 1967
  • Місце народження: с. Піски, Чернігівська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Тичина Павло Григорович (23 січня 1891 р. — 16 вересня 1967 р.) – відомий український поет, публіцист, громадський діяч.

Родом літератор із родини вчителя, що проживала у с. Піски поблизу Чернігова. Початкову освіту хлопець отримав у земській школі. Через гострий брак коштів для його подальшого навчання, батьки віддали юнака до архієрейського хору при монастирі. У 1907 р. П. Тичина стає випускником училища, а незабаром – й духовної семінарії у Чернігові. На деякий час оселяється в Харкові, де разом із письменниками-початківцями бере участь у антирадянських заборонених гуртах «Гурт» та «ВАПЛІТЕ», намагаючись усіляко протистояти тиску з боку влади. Однак, не витримавши, йде на співпрацю із правлячою партією та пише вірші на її замовлення, вихваляючи «сталінізм». Не змінив він творчих настроїв і в часи т. зв. «хрущовської відлиги»: оминаючи культурне відродження в літературі та засуджуючи «шістдесятників», письменник був вщент розкритикований своїми колегами та отримав клеймо «автора анахронізмів». Помер у Киеві в 76-річному віці.

Початок творчої діяльності поета датується 1906 роком, коли П. Тичина написав вірш «Синє небо закрилося…». Пізніше, він спробує себе у прозі, опублікувавши оповідання «Спокуса» та «На ріках вавилонських». Крім того, як поет, він мав свій власний стиль, якому дав назву «кларнетизм» (вірші забарвлені такими мовними засобами, як алітерація, метафора, асонанс).

Коментарі. Рецензії. Відгуки