Стороженко Олекса

Стороженко Олекса

  • Дата народження: 24 листопада 1806
  • Дата смерті: 18 листопада 1874
  • Місце народження: с. Лисогори, Чернігівська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Стороженко Олекса Петрович (24 листопада 1806 р. — 18 листопада 1874 р.) – український письменник-драматург, знавець етнографії, слідчий-криміналіст.

Родом О. Стороженко із с. Лісогори, що на Чернігівщині. Син дрібного поміщика, свої дитячі роки він провів на Полтавщині. На сьогодні відсутні точні дані щодо місця навчання майбутнього письменника, однак за однією з версій він був учнем військової школи. Після досягнення повноліття, хлопець пішов на солдатську службу, на якій перебував майже 30 років та брав участь у тогочасних воєнних кампаніях (польське повстання, російсько-турецька війна, похід на Угорщину). У 1850 р. перейшов на чиновницьку службу, а вже в 1868 р. – вийшов у відставку та оселився поблизу м. Берестя, де займав посаду голови дворянства. Внаслідок падіння з кладки у холодну воду на шляху додому, літератор застудився та помер, у 58-річному віці.

Як літературний діяч, О. Стороженко вперше заявив про себе лише в 1850 р. Його творчості, переважно, притаманна історична тематика, а також легендарно-фантастичні сюжети. Зокрема, найяскравішими творами автора є роман «Браття-близнюки», повість «Марко Проклятий», оповідання «Закоханий чорт» та ін.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки