Старицький Михайло

Старицький Михайло

Старицький Михайло Петрович (2 грудня 1840 р. – 14 квітня 1904 р.) – вітчизняний драматург, поет, видатний діяч культури та театру.

Уродженець с. Кліщинці на Полтавщині. В дванадцятирічному віці майбутній письменник залишився сиротою, тож його вихованням займався дядько – В. Р. Лисенко. Саме йому М. Старицький завдячує своєю освітою: у 1851 р. він потрапив до Полтавської гімназії, а згодом – до Київського університету на фізико-математичний факультет. Однак вже в 1864 р. він зманює фах та переводиться на юридичне відділення. Внаслідок переслідувань представників влади Російської імперії був вимушений провести два роки в еміграції. Після повернення веде активну творчу, театральну та видавничу роботу: займає посаду режисера об’єднаної української театральної трупи, пише сценарії для вистав, видає альманах «Рада». Пішов із життя на 64-му році.

Роль М. Старицького в розвитку вітчизняної культури важко переоцінити. Перші твори почав друкувати в 1865 році. Працюючи в літературному напрямку «реалізм», він наділяв своїх героїв сильними характерами, описував в творах гострі драматичні ситуації. Найбільшу славу він здобув після видання історичних драм «Богдан Хмельницький», «Маруся Богуславка», романи «Разбойник Кармелюк», «Молодість Мазепи» тощо.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки