Шиян Галина

Шиян Галина

Сучасна українська письменниця Галина Романівна Шиян народилась у Львові 23 липня 1980 року. Випускниця Львівського нацуніверситету імені І.Франка за спеціальністю «класична філологія».

У 1999 році разом з сестрою відкрила книгарню зарубіжної літератури «ГалІнБоок». Свої твори друкувала у часописі «Просто неба» та спільних збірках.

Окрім прози, займається перекладацькою діяльністю. 2012-го вийшов її переклад з англійської роману лауреата DBC П’єра «Світло згасло в Країні див». Згодом він надихнув письменницю на створення проекту «Декаданс бере своє» як творчого поєднання літератури з живописом, музикою та відео.

Через два роки надрукований її перший роман «Hunt, doctor, Hunt!» Не випадково головний герой цього сюрреалістично-мандрівного твору – чорношкірий студент медичного із Бразілії, закоханий в Україну, як відображення абсурдності світу в геополітичній ситуації сьогодення. Авторка відобразила внутрішні та зовнішні протиріччя через жагу до життя. На Форумі видавців 2014-го книжку назвали найочікуванішою.

Гаська Шиян брала участь у багатьох літературних фестивалях не тільки в Україні, але й за кордоном, наприклад, в Единбурзі. А цього року за роман «За спиною» першою серед українських письменників відзначена Літературною премією Європейського Союзу. Головна думка цього твору про сучасну Україну та й не тільки про неї, полягає в тому, що сучасний світ дуже крихкий. І це стосується як окремої людини, сім’ї, так і всього суспільства, держав, глобальних інститутів.

Нивини, пов'язані з автором

Події за тиждень 09.12.2019 – 15.12.2019

15.12.2019
10.12 у Болгарії відкрився 47-й Софійський міжнародний книжковий ярмарок, Україна вперше представила свій стенд на ньому. Про сучасні тенденції в українській літературі розповіли Гаська Шиян, Остап ...
Читати подробиці
#Арєнєв Володимир #Венгринюк Христина #дайджест #Махно Василь #Нікуліна Анастасія #Прохасько Тарас #Сливинський Остап #Шиян Галина

Події за тиждень 30.09.2019 – 06.10.2019

06.10.2019
30.09 відзначили Всеукраїнський день бібліотек. Літературну премію ЄС за 2019 рік вперше отримала письменниця з України – Шиян Галина, за книгу «За спиною». 02.10 у PinchukArtCentre Олег Коцарев ...
Читати подробиці
#Іваничук Наталія #дайджест #Коцарев Олег #Слапчук Василь #Шиян Галина

Коментарі. Рецензії. Відгуки