Шевчук Валерій

Шевчук Валерій

Шевчук Валерій Олександрович (20 серпня 1939 року народження) – вітчизняний письменник доби «шістдесятників», публіцист та літературознавець.

Був народжений у родині шевця на Житомирщині. Одразу після отримання атестату середньої школи, юнак зробив спробу вступити до лісотехнічного інституту у м. Львів на факультет геології, однак, після невдачі він змінив вподобання та почав навчання на історико-філософському відділенні університету в Києві. По закінченню вищого навчального закладу, В. Шевчук деякий час працював кореспондентом місцевої газети «Молода гвардія», а в 1963 р. був мобілізований до армії та ніс службу в Мурманську. Повернувшись додому, активно виступав проти репресій щодо інтелігенції з боку влади. Це суттєво відобразилося на його подальшій долі: тривалий час було суворо заборонено випускати до друку його оповідання, а сам автор був вимушений залишити місце роботи. На сьогодні письменник поєднує викладацьку діяльність в одному з найпрестижніших ВНЗ столиці з роботою ведучого на Українському радіо.

Сучасна українська література завдячує В. Шевчуку як автору здебільшого психологічної та готичної прози. Серед них повісті «Сповідь», «Птахи з невидимого острова», романи «Дім на горі», «Двоє на березі» тощо. Крім того, він має понад 500 публіцистичних статей, присвячених дослідженню історії літератури.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки