Самчук Улас

Самчук Улас

  • Дата народження: 07 лютого 1905
  • Дата смерті: 09 липня 1987
  • Місце народження: с. Дермань, Рівненська область
    дивитись на карті

Самчук Улас Олексійович (7 лютого 1905 р. — 9 липня 1987 р.) – талановитий вітчизняний письменник, публіцист, журналіст, громадський діяч.

Уродженець с. Дермань, що розташоване на землях сучасної Рівненщини. Завдяки його батькам – заможним селянам, хлопець отримав належну освіту: від чотирьохкласної початкової школи рідного села до української приватної гімназії в Кременці. У 1925 р. юнак був призваний на службу до польського війська, однак згодом він дезертирував, виїхавши до Німеччини. Саме там він став слухачем одного з найпрестижніших навчальних закладів країни – Бреславського університету. Наступні десять років У. Самчук живе у Чехословаччині, а в 1941 р. повертається на Батьківщину для участі в ОУН. У повоєнні роки літератор знов вдається до еміграції: спочатку до Німеччини, а згодом – до Канади. Пішов з життя у Торонто на 83-му році життя.

Справжнім шедевром у творчості У. Самчука стала трилогія «Волинь», в якій автор розмірковує щодо місця України серед країн світу, її національного та культурного розвитку, шляхів державотворення. Крім того, автор відомий і за такими творами, як «Гори говорять», «Шумлять жорна», «П’ять по дванадцятій» та ін.

Коментарі. Рецензії. Відгуки