Підмогильний Валер’ян

Підмогильний Валер’ян

  • Дата народження: 02 лютого 1901
  • Дата смерті: 03 листопада 1937
  • Місце народження: с. Писарівка, Дніпропетровська область
    дивитись на карті
  • Жанри:

Підмогильний Валер’ян Петрович (2 лютого 1901 р. – 3 листопада 1937 р.) – український письменник-новеліст, один із найталановитіших представників т. зв. «розстріляного відродження».

Був народжений у бідній родині селян на Катеринославщині. У дев’ятирічному віці був віданний на навчання до місцевого реального училища, а по його закінченню – до університету м. Катеринослава. Однак, за браком необхідних для цього коштів, так і не зміг отримати вищої освіти. Після декількох років вчителювання, письменник вирішив переїхати до Києва, де влаштувався бібліографом у Книжковій палаті. Крім того, В. Підмогильний редагує статті у складі колегії журналу «Життя і революція», публікує власні новели та оповідання в газетах. Внаслідок гніту з боку влади, літератор покидає Київ та оселяється в тогочасній столиці – Харкові, де працює на посаді перекладача у провідних виданнях. У 1934 р. літератор був підданий арешту через, начебто, перебування у складі терористичної організації. Через три роки, які він провів у таборі для ув’язнеих на Соловках, за наказом НКВС митець був розстріляний.

Центральне місце серед творчого доробку В. Підмогильного посідає роман «Місто», що став справжнім відкриттям вітчизняної літератури. Написаний в модерністській стилістиці, він піднімає такі проблеми, як урбанізація, розбіжності у людських світоглядах, філософські питання буття.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки