Павличко Дмитро

Павличко Дмитро

  • Дата народження: 28 вересня 1929
  • Місце народження: с. Стопчатів, Івано-Франківська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Павличко Дмитро Васильович (28 вересня 1929 року народження) – майстер вітчизняного поетичного слова, перекладач, громадський діяч, літературний критик.

Родом поет із селянської сім’ї м. Стовпчатова, що на Франківщині. Відвідував польську школу с. Яблунів, а згодом – оселився в Коломиї, де став учнем місцевої гімназії. Шістнадцятирічним хлопцем він потрапив за грати через підозру щодо належності до УПА. Невдовзі після звільнення, майбутній відомий поет стає студентом Львівського університету, відвідуючи заняття за філологічним фахом. На поч. 70-х рр. Д. Павличко переїздить до столиці, де спочатку працює у редакційних колегіях газет та журналів, а пізніше – поринає у вир політичного та громадського життя країни. Тричі обирався до парламенту України як народний депутат, стояв у витоків організації Народного Руху України, призначався Повноважним послом до Словацької республіки.

Дебютною збіркою віршів Д. Павличка стала книга «Любов і ненависть» 1953 року. Його наступні видання були заборонені радянською цензурою та знищувались. Лише в часи т. зв. «відлиги», його твори таки побачили світ. Збірки «Гронослов», «Спіраль», «Таємниця твого обличчя» отримали позитивну оцінку літературний критиків.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки