Олесь Олександр

Олесь Олександр

  • Дата народження: 05 грудня 1878
  • Дата смерті: 22 липня 1944
  • Місце народження: м. Білопілля, Сумська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Кандиба Олександр Іванович, який більш відомий за псевдонімом Олесь Олександр (5 грудня 1878 р. — 22 липня 1944 р.) – український прозаїк та поет, видатний драматург.

Уродженець м. Білопілля, що на Слобожанщині. В рідному місті закінчив середню школу та училище. У п’ятнадцятирічному віці пішов здобувати освіту хлібороба до м. Дергачі, а незабаром став студентом Харківського ветеринарного інституту. Після сумних подій Жовтневої революції був вимушений залишити Батьківщину. Тривалий час він подорожує європейськими країнам, а згодом – вирішує оселитися у Чехословаччині, де і буде проживати до самої смерті.

Творчий шлях О. Олеся можна умовно поділити на 2 періоди: початковий (часи перебування в Україні) та період еміграції, тематика творів яких суттєво різниться. Перші твори поета натхнені ідеями національного визволення та революційного руху, зокрема «Будь мечем моїм…», «Збірка третя» тощо. Після від’їзду з країни основною темою оповідань та віршів стала туга за рідними краєм, описана у «В вигнанні дня течуть, як сльози», «Земля обітована» та ін.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки