Нестайко Всеволод

Нестайко Всеволод

  • Дата народження: 30 січня 1930
  • Дата смерті: 16 серпня 2014
  • Місце народження: м. Бердичів, Житомирська область
    дивитись на карті

Нестайко Всеволод Зіновійович – сучасний український письменник, автор дитячих оповідань.

Був народжений 30 січня 1930 року в м. Бердичів, що на Житомирщині. У трирічному віці втратив рідного батька, який напередодні був заточений в концентраційному таборі. Тож мати хлопця прийняла рішення рушити до Києва, де навіть у страшний період німецької окупації працювала у підпільній школі вчителькою. Саме у столиці В. Нестайко успішно навчався у середній школі, по завершенні якої був відзначений срібною медаллю. Вже у 1952 р. він став випускником Київського національного університету ім. Т. Шевченка за спеціальністю «слов’янська філологія». Останнім часом письменник присвячував себе виключно творчій діяльності: публікував оповідання та працював ведучим програми «Радіобайка від Всеволода Нестайка» на хвилях центральної радіокомпанії України. Помер 16 серпня 2014 року.

До сторінок історії сучасної літератури він увійшов як один з найталановитіших авторів творів для дітлахів. Найпопулярнішими серед них стали, зокрема, оповідання-трилогії «Тореадори з Васюківки» та «В Країні Сонячних Зайчиків». Сам В. Нестайко неодноразово ставав володарем різноманітних премій за видані книжки та кінострічки, зняті за мотивами його творів.

Нивини, пов'язані з автором

У Бердичеві відбувся літературно-мистецький конкурс імені Всеволода Нестайка

11.02.2019
2 лютого у Бердичеві відбулась гучна культурна подія, пише інформаційний портал “Ріо-Бердичів”. Вперше було проведено літературно-мистецький конкурс імені Всеволода Нестайка, який був родом із цього ...
Читати подробиці
#конкурс #Мазур Соломія-Анна #Нестайко Всеволод #Хмелівський Валерій

Коментарі. Рецензії. Відгуки