Нечуй-Левицький Іван

Нечуй-Левицький Іван

  • Дата народження: 25 листопада 1838
  • Дата смерті: 15 квітня 1918
  • Місце народження: смт. Стеблів, Черкаська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Нечуй-Левицький Іван Семенович (25 листопада 1838 р. — 15 квітня 1918 р.) – український письменник та перекладач.

Родом І. Левицький (таке справжнє прізвище митця) з м. Стеблів. Його батько був священослужителем у сільській церкві, тож мріяв, що син піде по його стопах. Ще маленьким хлопчиком його віддали пізнавати науку до дядька, який був вчителем у духовному училищі в м. Богуславі. В 1853 р. хлопець рушає до столиці, де вступає до духовної семінарії, через декілька років – до церковної академії. Багато часу майбутній письменник присвячував власній самоосвіті та вдосконаленню знань: вивчав іноземні мови, читав філософські трактати, знайомився із мистецтвом та класикою світової літератури. Через заборону української літератури на рідній землі, з 1873 р. літератор переїжджає до Кишинева, а після повернення до України – опиняється в досить тяжкому матеріальному становищі. Останні дні проводить провів у шпиталі для самотніх осіб у с. Дегтярівка, де й помер.

І. Нечуй-Левицький відомий як неперевершений майстер численних художніх творів у жанрах прози. Зокрема, це «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я», «Скривджені» тощо. Неповторною особливістю оповідань літератора є поєднання реалістичності опису побуту, характеристик, поведінки героїв з підвищеною емоційністю та яскравістю мовних засобів.

Твори

Нивини, пов'язані з автором

Події за тиждень 11.11.2019 – 17.11.2019

17.11.2019
13.11. Сергій Жадан провів творчий вечір у Херсоні. 15.11. Всеукраїнський учнівський літературно-мистецький конкурс «Стежками Каменяра» почав прийом конкурсних робіт, участь можуть приймати учні ...
Читати подробиці
#Жадан Сергій #Нечуй-Левицький Іван #Чех Артем

Коментарі. Рецензії. Відгуки