Матіос Марія Василівна (19 грудня 1959 року народження) – поетеса та письменниця сучасної доби розвитку вітчизняної культури.

Матіос М. – уродженка с. Розтоки Чернівецької області. Одразу ж після випускного та отримання шкільного атестату, дівчина вирушила до м. Чернівці, де й отримала професію філолога в місцевому університеті. З 1992 року здійснювала журналістську діяльність, а згодом – займалася видавничою справою, очолювала науково-літературний «Буковинський журнал». В період з 2005 по 2010 рік обіймала посаду заступника очільника Комітету з Національної премії України ім. Т. Шевченка. В 2012 році М. Матіос виступила в якості політика: на виборах до парламенту держави була обрана народним депутатом України.

Літературний доробок сучасної письменниці становлять численні збірки віршів (зокрема, «Жіночий аркан», «Сад нетерпіння»), а також книги оповідань «Нація», «Бульварний роман», «Щоденник страченої» тощо. Більшість її творів були перекладені російською, китайською, хорватською, японською та іншими мовами. Сама ж М. Матіос є володаркою багатьох найпрестижніших літературних нагород.

Коментарі

Кількість коментарів: 3
Гість:
20.11.2015 21:59

Мені сподобалась друга частина книги “Солодка Даруся” – розповідь про родину Михайла і Матронки. Я виросла і життя моє пройшло на Косівщині. Так що знайомі всі вирази і слова…Читаючи заглиблюсь, неначе засинаю в життя Черемшан. Чиається легко з одним вдихом-щиро дякую за цю книгу.

Галина:
14.11.2015 00:13

Коментар до твору “Солодка Даруся”:
Прочитала початок- кілька сторінок, але сподобалось . Легко читається… Повернусь обов’язково… Бо почала знайомитися з Дарусею і її сусідами… З її роздумами… Цікаво

Гість:
07.05.2015 21:39

Коментар до твору “Солодка Даруся”:
Дуже цікава книга про долю Західної України та окремої жінки, наприкінці неможна втримати сльози

Залишити коментар