Квітка-Основ’яненко Григорій

Квітка-Основ’яненко Григорій

  • Дата народження: 29 листопада 1778
  • Дата смерті: 20 серпня 1843
  • Місце народження: с. Основа, (нині частина міста Харкова)
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Квітка-Основ’яненко Григорій Федорович (29 листопада 1778 р. — 20 серпня 1843 р.) – класик української літератури, драматург, критик, громадський діяч.

Родом Г. Квітка із с. Основи (територія сучасного м. Харків), що й спонукало його обрати цю назву в якості псевдоніму. Першу освіту здобував вдома: багато читав, спілкувався із видатними митцями того часу, що були друзями батьків. У 1801 р. вирішує присвятити своє життя церкві: йде послушником до Курязького монастиря, однак вже в 1805 р. залишає його та повертається до світського життя. Маючи гарні знання з гуманітарних наук, соціології та юриспруденції, тривалий час займає посаду голови палати кримінального суду у м. Харків.

В українську літературу Г. Квітка-Основ’яненко увійшов як новатор-засновник жанру: саме з-під його пера вийшли соціально-побутові комедії. В основу кожного оповідання він вкладав принцип «наближення до реальності та простоти». Найвідомішими його творами є «Конотопська відьма», «Сватання на Гончарівці», «Ганнуся», «Козир-дівка».

Помер через виснажливу хворобу у м. Харкові.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки