Королів-Старий Василь

Королів-Старий Василь

  • Дата народження: 16 лютого 1879
  • Дата смерті: 11 грудня 1943
  • Місце народження: смт. Ладан, Чернігівська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Королів-Старий Василь Костевич (16 лютого 1879 р. — 11 грудня 1943 р.) – український прозаїк, видавець, політик та громадський діяч.

Син священика, який походив родом із Полтавщини. Отримання освіти розпочав у духовній семінарії, однак невдовзі прийшов до висновку, що бажає бути світською людиною. Тому, отримавши на це дозвіл від імператора, стає студентом ветеринарного інституту в Харкові. У 1906 р., на тлі невпинних революційних подій, брав безпосередню участь у національному русі, внаслідок чого був ув’язнений. По звільненні – працює в редакційних колегіях газет «Час», «Хлібороб», «Книгар». Однак, невдовзі, бурхливі історичні події спонукають його почати політичну діяльність: він стає співзасновником Української Центральної Ради, після краху якої емігрує до Чехословаччини. Так, перебуваючи до останнього дня на чужій землі, літератор помер на 75-му році життя.

Найвідомішими серед літературного доробку письменника є роман «Чмелик», оповідання-спогади «Згадки про мою смерть» та книга казок «Нечиста сила». Крім того, перу митця належать біографічні статті про життя С. Петлюри, Б. Грінченка, М. Загірньої тощо.

Коментарі. Рецензії. Відгуки