Калитко Катерина

Калитко Катерина

  • Дата народження: 08 березня 1982
  • Місце народження: м. Вінниця
    дивитись на карті
  • Власний сайт

Наша сучасниця, талановита українська поетеса й перекладачка Катерина Олександрівна Калитко народилася 8 березня 1982 року у Вінниці. Закінчивши середню школу із золотою медаллю, вступила на факультет політології та журналістики Києво-Могилянської академії. Працює журналісткою у Вінниці та Сараєві.

У 17 років перемогла в поетичному конкурсі «Гранослов», лауреат багатьох інших конкурсів та міжнародних премій. Окрім віршів, пише прозою, переважно короткі яскраві розповіді. Її твори перекладалися й друкувалися багатьма мовами. Збірник віршів виданий в Ізраїлі на івриті. Сама ж письменниця аналізує та перекладає твори сучасних письменників Боснії і Герцеговини, пише критичні статті.

К.Калитко серед оригінальних поетів сьогодення вирізняється неймовірною чутливістю до слова. Її глибокі, мудрі, навіть філософські вірші підштовхують до роздумів, є взірцем образної, високої, справжньої поезії. Вона впевнена, що найважливіша історія кожного окремого життя, підґрунтя будь-якої великої справи – це любов, і тільки вона рухає людей, історію, суспільство.

Найсвіжіша її збірка, присвячена подіям останніх років в Україні, промайнула яскравим явищем в сучасній українській поезії. Її неможливо читати похапцем, заради відпочинку чи на добрий настрій. Вона вимагає напруження кожної клітинки організму, кожного нерва. Життя на межі, світ і темрява, пекло і рай – все це просічене любов’ю і жертовністю.

Катерина Калитко ще дуже молода, і це вселяє надію, що вона не раз ще порадує читачів своєю оригінальною творчістю.

Нивини, пов'язані з автором

Події за тиждень 23.09.2019 – 29.09.2019

29.09.2019
25 вересня У Києві презентували україно-польську збірку віршів Василя Куйбіди «Топологія уяви» 3 25 по 29 вересня 2019 року в Одесі відбувся 5-й міжнародний літературний фестиваль, у якому взяли ...
Читати подробиці
#дайджест #Калитко Катерина #Куйбіда Василь

Поетичний фестиваль Meridian Poltava

04.06.2019
Другий Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava проходитиме з 7 по 9 червня. Події відбуватимуться у Полтаві та м. Решетилівка в заповіднику «Поле Полтавської битви». Відомо, що більше, ніж ...
Читати подробиці
#Іздрик Юрій #Жадан Сергій #Калитко Катерина #Малкович Іван #Рафєєнко Володимир #Роговцева Ада #фестиваль #Чех Артем

Коментарі. Рецензії. Відгуки