Іваничук Роман

Іваничук Роман

Іваничук Роман Іванович (27 травня 1929 року народження) – український письменник, політичний та громадський діяч.

Народився на Франківщині у родині вчителя. Початкову освіту отримав у сільській школі, а скоро переїхав до Коломиї для навчання в гімназії. В 1947 р. хлопець за рекомендацією батька вступив до Львівського університету для вивчення геології на відповідному факультеті, однак його насправді приваблювала література. Тому через рік вдруге складає іспити для вступу, однак вже на факультет, що був йому до вподоби – філологічний. Напротязі трьох років в Азербайджані ніс службу в армії.

Перша книга з творами під назвою «Прут несе кригу» вийшла в 1985 році. Проте справжнє визнання серед читачів Р. Іваничук дістав після виходу історичного роману «Мальви», який був вщент розкритикований радянською комуністичною владою. В часи розпаду СРСР виступає як активний учасник громадського та політичного життя: обирається народним депутатом до законодавчого органу України – Верховної Ради та бере участь у написанні найважливіших державних документів (Акту незалежності, Декларації про державний суверенітет).

Твори В. Іваничука були перекладені багатьма іноземними мовами, а сам автор неодноразово ставав лауреатом численних державних премій. Має звання Герой України.

Твори

Серія Роман Іваничук. Зібрання творів (Фоліо)

Коментарі. Рецензії. Відгуки