Грінченко Борис

Грінченко Борис

  • Дата народження: 27 листопада 1863
  • Дата смерті: 23 квітня 1910
  • Місце народження: хутір Вільховий Яр, Сумська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Грінченко Борис Дмитрович (27 листопада 1863 — 23 квітня 1910) – український письменник, знавець літератури, етнографії та фольклора, громадський та політичний діяч, педагог.

Народився у сім’ї дрібного поміщика на Харківщині. Ще з малечку хлопець відчував потяг до знань, тому читав багато книжок. Згодом вступив на навчання до реального училища в м. Харків. Однак, закінчити його не вдалося, внаслідок арешту та довготривалого ув’язнення через підтримання народницького руху. Після визволення, Б. Грінченко навчання у закладі не продовжував, однак займався власною самоосвітою.

У 1881 р. він вдало складає іспити на право вчительствувати та розпочинає викладацьку діяльність на Слобожанщині та Катеринославщині. Спільно з іншими колегами заснував «братство тарасівців» . Вів активне політичне життя, виступаючи одним з ідейних лідерів тодішньої новоствореної Української демократичної партії.

Грінченко Б. є автором таких знаних оповідань, як «Сама, зовсім сама», «Украла», «Дзвоник», «Під тихими вербами» тощо. Серед збірок віршів відомі «Під сільською стріхою», «Під хмарним небом». Збирав він і народну творчість та видав книжки «Пісні та думи», «Думи кобзарські» , «Веселий оповідач». Уклав перший тлумачний словник української мови.

Помер в Італії, однак останнім бажанням було поховання в рідній країні. Тож Б. Грінченко знайшов спокій на Байковому цвинтарі у м. Київ.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки