Гончар Олесь

Гончар Олесь

  • Дата народження: 03 квітня 1918
  • Дата смерті: 14 липня 1995
  • Місце народження: с. Ломівка, Дніпропетровської області
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Гончар Олесь Терентійович – український письменник, суспільний діяч, літературний критик.

Народився 3 квітня 1918 року на Катеринославщині. Вихованням хлопця переважно займалася бабуся. Освіту отримав у технікумі за спеціальністю «журналістика», пізніше – в університеті Харкова, що дало йому змогу вподальшому працювати у редакції обласної газети, а також випробувати власні сили у літературній діяльності. Відчуваючи гостру необхідність у знаннях з філології, О. Гончар у 1938 році вступить до Харківського державного університету.

У воєнні роки хлопець разом із друзями-студентами іде служити на фронт. Але, навіть у такі складні часи, він не залишає творчості та пише оповідання воєнної тематики. Зокрема, роман «Людина і зброя», в якому описано нелегку долю солдатів студентського батальйону, згодом принесе автору славу і відзнаку державною премією ім. Т. Шевченка. Не полишає він і поезію, пише вірші «Думи про Батьківщину», «Прапороносці», «Атаки» тощо.

Довгих 12 років він працював у керівництві Спілки письменників України, а в 1973 р. отримав звання академіка Академії наук України.

Пішов з життя в липні 1995 року в Києві.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки