Федькович Осип-Юрій

Федькович Осип-Юрій

  • Дата народження: 08 серпня 1834
  • Дата смерті: 11 січня 1888
  • Місце народження: смт. Путила, Чернівецька область
    дивитись на карті
  • Жанри:

Федькович Осип-Юрій Адальбертович (за народженням – Осип Домінік Гординський де Федькович) – український драматург, поет та прозаїк, ватажок національного культурного відродження на Буковині.

Був народжений 8 серпня 1834 року в м. Путила, що розташоване в межах кордонів сучасної Чернівецької області. Початкову освіту отримав у німецькій школі. В 1852 р. пішов на службу в армії містечка Семигород, на якій перебував цілих п’ять років. Тоді ж, у складі війська австрійського, брав участь у воєнному поході до Італії. З 1863 року займає посаду войта в органах місцевого самоврядування м. Путила, а з 1869 – працює шкільним інспектором. Тривалий час займався видавничою справою, був одним із членів редакційних колегій таких газет, як «Просвіта» та «Буковина». Пішов із життя 11 січня 1888 року у м. Чернівці.

Твори Ю. Федьковича відрізняються особливою стилістикою з-поміж інших. Як літератор-романтик, він оспівує всі сторони гуцульського життя, поєднуючи із елементами буковинського фольклору. Його проза та поезія зібрані у такі книги, як «Дикі думки», «Дезертир», «Рекрут», «Жовнярка» тощо.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки