Михайло Опанасович Драй (з 1915р. – Драй-Хмара), 10.10.1889р., родом з Черкащини. Після закінчення початкової школи у Золотоноші, 1902-го вступив до Черкаської гімназії, за 4 роки став стипендіатом Київської Колегії Павла Галагана. Під час навчання став писати й видавати свої вірші. За характером творчості його відносили до неокласиків, хоча не в усьому доробки поета відповідали цьому напрямкові, маючи власну стилістику та поетику письма.

1918-го у Кам’янці-Подільському відкрився університет, куди ректор І. Огієнко запросив молодого вченого на посаду приват-доцента кафедри слов’янської філології. Поряд з викладацькою діяльністю Михайло Опанасович займався перекладами творів відомих іноземних авторів.

1923-го повертається до Києва, продовжує співпрацю у вузах та науково-дослідних центрах, не залишає й творчості. Характерною для поета є його символіка: вітер, хмари. З часом з’являються твори з культурно-історичної тематики з ненав’язливим настроєм патріотизму, поетичне оспівування історичних постатей України.

Хто і як розгледів у віршах Драй-Хмари риси інакомовлення та прихований політичний зміст – невідомо. Але після виходу сонета «Лебеді» (1928) він ясно відчув наближення бурі…

Вперше М. Драй-Хмару заарештували 1933-го, а 05.09.1935р. засудили за контрреволюційну діяльність й відправили на Колиму, де він помер 19 січня 1939 року.

Твори

  • Проростень

    збірка, поезія

Коментарі

Коментарі відсутні...

Залишити коментар