Драч Іван

Драч Іван

Драч Іван Федорович (17 жовтня 1936 року) – майстер української поезії, драматург та сценарист, перекладач, державний діяч.

Був народжений у маленькому селі на Київщині у родині звичайного робітника. Одразу після отримання початкової освіти у школі, декілька років працював шкільним вчителем російської мови. У 1955 р. вступив на службу до лав радянської армії. Вже після демобілізації склав іспити для вступу до Київського університету, однак з часом був відрахований через політичні погляди і переконання. Натомість, у 1961 р. він їде до Москви, де закінчує спеціальні Вищі курси сценаристів.

В цей період життя І. Драча починається його поетична творчість: виходить збірка російськомовних віршів «Зеленые врата», за яку автор дістав Державну премію з літератури. Крім того, видає збірки «Соняшник», «Протуберанці серця», «Балади буднів», «Київське небо».

З 1989р. розпочинає активне громадське життя: очолює Народний Рух за перебудову, стає одним із засновників Українського народного руху, не одноразово обирається до парламенту України як народний депутат.

Був відзначений як лауреат декількох державних премій. У 2006 р. І. Драчу було присвоєно почесне звання Героя України.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки