Дімаров Анатолій

Дімаров Анатолій

  • Дата народження: 05 травня 1922
  • Дата смерті: 29 червня 2014
  • Місце народження: хутір Гараськи (офіційно Миргород) на Полтавщині
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Дімаров Анатолій Андрійович (5 травня 1922 р. — 29 червня 2014 р.) – український прозаїк сучасної епохи.

Уродженець м. Миргород Полтавської області. Дитинство літератора випало на тяжкі часи масових політичних репресій, суцільних жах Голодомору та війни. Тому по закінченню загальноосвітньої школи, він вступив до лав стрілецької дивізії радянської армії, що боролася проти фашистів на передовій Південно-Західного фронту. У повоєнні роки отримував фахову вищу освіту в Літературному інституті Москви, а пізніше – у педагогічному інституті Львова. Крім того, А. Дімаров працював у редакціях відомих місцевих газет та видань. Упродовж останніх років проживав у Києві, де у 92-річному віці пішов з життя.

Як митець, у своїх літературних творах він піднімав найболючіші соціальні проблеми, повертався до найстрашніших історичних подій, які відбувалися на його очах (війна, колективізація, голод, репресії). Однак, більшість його оповідань були «понівечені» суворою радянською цензурою, яка стояла на сторожі нерозголошення тогочасних реалій. Серед них романи «Ідол», «Його сім’я», «І будуть люди», «Біль і гнів» та ін.

Нивини, пов'язані з автором

Події за два тижні 22.06.2020-05.07.2020

05.07.2020
За підтримки програми перекладів TranslateUkraine у Сербії вийде збірка українського письменника, літературного критика Олександра Бойченка «50 відсотків рації». Цього року до короткого списку ...
Читати подробиці
#Астаф'єв Олександр #Дімаров Анатолій #дайджест #Жадан Сергій #Малярчук Тетяна #Сняданко Наталка

Коментарі. Рецензії. Відгуки