Чемерис Валентин

Чемерис Валентин

Валентин Чемерис народився 10 липня 1936 року у селі Заїчинці на Полтавщині. Скінчив Вищі літературні курси при Літ.інституті імені Горького, у Москві. В юності встиг попрацювати і у радгоспі, і на металургійному заводі. Пізніше його посади були так чи інакше пов’язані з письменством: редактор видавництва “Промінь”, голова Дніпропетровської організації Спілки Письменників України, заступник головного редактора та завідувач відділу сатири у газеті “Літературна Україна”, та навіть головний консультант Президента України з питань літератури.

Друкується з 1962 року.

Пише прозу, різну, не обмежуючись одним-двома жанрами. У всіх почувається, як риба у воді. Має гумористичні твори: 20 збірок гуморесок та смішних повістей „Сатирик у Кремлі”, “Операція “Земфіра” і т.д. Історичні романи: “Смерть Атея”, “Фортеця на Бористені”, “Кохання в Україні”. Фантастику: “Приречені на щастя”, “Білий король детективу”.

Декілька своїх книг Чемерис написав для дітей, зокрема повість “Аравійська пустеля” та роман “Ольвія”.

Письменник має чимало орденів та інших відзнак. Нагороджений, зокрема, орденами Володимира Великого, Архистратига Михаїла, Кирила й Мефодія. Відзначений премією О.Вишні за сатиру, “Лицарським пером” за історичні романи та рядом інших нагород.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки