Чайковський Андрій

Чайковський Андрій

  • Дата народження: 15 травня 1857
  • Дата смерті: 02 червня 1935
  • Місце народження: м. Самбір, Львівська область
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Чайковський Андрій Якович (15 травня 1857 р. — 2 червня 1935 р.) – український письменник, правознавець, політик та громадський діяч.

Уродженець м. Самбір, що наразі розташоване на території Львівщини. Син дрібного шляхтича, він достатньо рано залишився сиротою, тож вихованням хлопця займалася переважно бабуся. Спочатку юнак навчався приватно вдома, а пізніше – був учнем Самбірської гімназії та студентом Львівського університету. У 1882 р. А. Чайковський був мобілізований до лав австрійської армії та відправлений на війну до Боснії. Повернувшись додому, він, на основі отриманої юридичної освіти, склав спеціальні іспити для зайняття суддівською, а згодом – адвокатською діяльністю. За революційних часів, він виступає як успішний політик, займаючи посаду комісара ЗУНР. Однак її крах спонукав його шукати прилисток в іншому місці. Таким для письменника стало м. Коломия, де він проводив весь час до кінця життя.

Серед усієї творчої спадщини митця найбільш помітне місце займають такі твори, як «Спомини зперед десяти літ», «За сестрою», «Козацька помста», «Чар-зілля» та ін.

Твори

Коментарі. Рецензії. Відгуки