Бузько Дмитро

Бузько Дмитро

  • Дата народження: 1891
  • Дата смерті: 14 листопада 1937
  • Місце народження: м. Новомиргород, Кіровоградської області
    дивитись на карті
  • Жанри:

Бузько Дмитро Iванович народився 1891р., у м. Новомиргород, Херсонської губернії. Батько письменника був священником, який не вiрував у Бога але мав хист до філософії. Навчався Дмитро у бурсі, так як родина не мала коштiв, потiм закiнчив Одеську духовну семінарію.

Подальший життєвий шлях письменника був нелегкий. Кидала його доля скрiзь: на каторгу, й до Сибіру, до есерів і до більшови­ків, в iншi країни емігрантом.

У 1904 р. Дмитро захопився революційною діяльністю, а в жовтні наступного року став організатором Всеросійської спілки семінаристів. У жовтні 1907 р. юнака заарештували на 4 роки. Про заслання поет розповість в автобіографічних творах «За гратами» (1930) і «З тайгового краю» (1931).

З 1912 р. по 1919 Бузько переїзджає з однiєї країни до iншої. З Німеччини до Швейцарії, з Італії до Бельгії, вивчає iноземнi мови, приймає участь у діяльності рiзних емігрантських гуртків.

Після припинення царизму, повернувшись на батьківщину, Дмитро працює заради національного відродження України. У 1929 р. з’явився революційний роман «Чайка».

Письменник був арештований в Одесі 20 жовтня 1937 р., помер 14 листопада цього ж року.

За свiй короткий вiк, Дмитро Бузько встиг написати такi роботи: «Чайка», «Голяндія», «Червоний шлях», «Про що розповіла ротаційна», «Домни» та iншi.

Коментарі. Рецензії. Відгуки