Антонич Богдан-Ігор

Антонич Богдан-Ігор

  • Дата народження: 05 жовтня 1909
  • Дата смерті: 06 липня 1937
  • Місце народження: с. Новиця, Королівство Галичини та Володимирії, Австро-Угорщина
    дивитись на карті
  • Сторінка на Літресі
  • Жанри:

Антонич Богдан-Ігор Васильович (5 жовтня 1909 р. — 6 липня 1937 р.) – вітчизняний письменник, майстер поетичного слова, знавець літератури та перекладач.

Уродженець с. Новиця, що знаходилося в межах території тогочасної Лемківщини. Син священика католицької церкви, своїми першими науковими знаннями завдячує приватній вчительці. В одинадцятирічному віці став слухачем гуманітарної гімназії ім. Королеви Софії у м. Сянок. Після її завершення, успішно склав іспити для вступу до Львівського університету ім. Я. Казимира, де в подальшому навчається за спеціальністю «польська філософія». Саме у роки студентства письменник-початківець активно вивчає класичну літературу іноземних та вітчизняних авторів, стає членом студентського гуртка україністів, пише наукові праці під керівництвом провідних професорів-літературознавців. На жаль, внаслідок ускладнення стану здоров’я після перенесеного запалення легенів, серце юного поета перестало битися на 28-му році життя.

Тривалий час твори Б. Антонича були заборонені. Тільки у 60-х рр. вони отримали справжнє визнання у суспільстві. Найвідомішими серед них є новела «Три мандоліни», сатиричний гротеск «Політик», збірки поезій «Велика гармонія», «Ротації» та лібрето до опери «Довбуш».

Нивини, пов'язані з автором

Події за два тижні 27.04.2020-10.05.2020

11.05.2020
Журі конкурсу історичного оповідання «ProМинуле» завершили читати надіслані твори на тему Українське місто у 1920-х роках. Переможців оголосять онлайн 18 травня на Facebook сторінці конкурсу. В ...
Читати подробиці
#Антонич Богдан-Ігор #дайджест #Український інститут книги

Коментарі. Рецензії. Відгуки